3 typy v boji proti celulitidě: jídelníček, pohyb a estetická medicína

Začněte bojovat s celulitidou včas

Pomerančovou kůži sice v zimě pod kalhoty schováte, ale plavková sezóna je nekompromisní. Proto se vyplatí pustit se do boje, dokud je ještě čas. Hrbolatá pokožka, způsobená nadprodukcí estrogenu a hromaděním podkožního tuku, trápí dokonce až 90 % žen, jak ukazují statistiky. Zaručené recepty, drahá kosmetika nebo šamanské kúry, které nás zbaví celulitidy lusknutím prstu, ale většinou nikam nevedou. Recept je mnohem jednodušší.

Boj s celulitidou

Boj s celulitidou

Zařaďte zeleninu a zelený čaj

U jídla to vše začíná. Na celulitidě se významně podílí naše strava. Smažené pokrmy,  cukr, bílá mouka, kofein či alkohol patří mezi hlavní viníky. Ani nevhodné a nepravidelné stravování se moc nevyplácí. Jen tím podporujeme tělo, aby si ukládalo tukové zásoby na horší časy. „Pokud chceme s celulitidou skoncovat, prioritou je úprava jídelníčku. Základ tvoří kvalitní a dostatečný pitný režim. Na talíři by se měla objevit čerstvá zelenina, která pomáhá činnosti střev a přináší řadu důležitých látek. Sníst bychom jí měli alespoň 500 g denně. Zařazujte rovněž bobulové ovoce, které má vysoký obsah antioxidačních látek. Milovníci masa se svého oblíbeného pokrmu nemusejí vzdát, stačí konzumovat kvalitní maso ve střídmých porcích. Nezapomínejte také na koření, například kajenský pepř, které má rovněž blahodárný vliv.,” doporučuje Ing. Monika Bartolomějová, hlavní nutriční specialistka Světa zdraví.

 

Fitness centrum Contours

Fitness centrum Contours

Choďte více pěšky!

Také to znáte? Do práce vyrazíte autem nebo MHD, kde pak celý den sedíte. Následně opět cesta domů v sedě. A večer odpočinek na gauči. Sečteno a podtrženo, prosedět téměř celý den celulitidě jen prospívá. Dostatečný a pravidelný pohyb je proto dalším receptem, jak se zbavit pomerančových ďolíčků. „V současnosti jsou populární ženské kruhové tréninky, kde si může zacvičit každá žena bez ohledu na věk nebo váhu. Ženy se předsebou nestydí, zlepšují si náladu a ještě pro své tělo něco dělají. Trénink trvá 30 minut a zapojujeme také posilovací stroje vyrobené přímo pro ženské cvičenky,” přibližuje hlavní trenérka fitness pro ženy Contours Mgr. Kateřina Hollerová. Pokud nemáte na tělocvičnu čas ani náladu, stačí, když sedadlo autobusu vyměníte za pěší chůzi a výtah za schody. Každý krok se počítá!

 

Esthetical Medical recepce

Esthetical Medical recepce

Estetická medicína

Když už si nevíte rady, s celulitidou může pomoci estetická medicína. Ta nabízí hned několik metod, které projevy pomerančové kůže zmírní nebo vás jich nadobro zbaví.Vše je navíc bezbolestné! Na výběr je dnes celá řada neinvazivních řešení. „Výběr vhodné metody se u každého liší dle věku, hmotnosti, typu postavy a stupne celulitidy. Zatímco pro jednoho může být ideální injekční lipolýza, která tuk rozpouští, u jiných pacientů volíme estetickou rázovou vlnu X-Wave či lymfodrenáž, ” říká MUDr. Jana Votrubová, dermatovenerolog kliniky estetické medicíny Esthetical Medical. Oblíbenou metodou je například i liposukce, která se dnes provádí také ambulantně za pomoci ultrazvuku, vibrací, laseru, tepla nebo vodní trysky. Tyto varianty vyžadují na rozdíl od klasické liposukce kratší zákrok a méně bolestivých následků. Také radio frekvenční ošetření patří mezi metody, které se setkávají s úspěchem.

 

Estetická medicína: rázová vlna

Estetická medicína: rázová vlna

Více informací na: https: www.estheticmedical.cz, www.contours.cz nebo na www.svet-zdravi.cz