AJALA: pochutnejte si na na výběrové čokoládě, která nejen skvěle chutná

Čokoláda, kterou si můžete dopřát s chutí a s čistým svědomím, to je Ajala. V brněnské manufaktuře ji totiž vyrábějí šetrně z výběrových kakaových bobů slazenou jen a jen třtinovou šťávou, takže si uchovává spoustu vlastností superpotravin. Chuť je sice její hlavní, ale ne jediná přednost. „Nechceme jen dělat tu nejlepší čokoládu, hledáme způsob, jak celému našemu počínání dát hlubší smysl. A ten spočívá v tom, že skrze kvalitní produkty, které budou mít lidi rádi, uděláme něco pro producenty kakaa a tím i pro celou naši planetu,” vysvětluje Filip Teplý, zakladatel Ajaly. Ajala svou filosofii označuje jako triple WIN - trojí vítězství. Vítězi při výrobě Ajaly jsou totiž nejen výrobci, ale také zákazníci a především farmáři.

Čokoládová manufaktura Ajala Chocolate

Čokoládová manufaktura Ajala Chocolate

Vítězství pro zákazníka

Ajala nezvolila svou cestu výroby jen kvůli eticky a ekologicky orientovanému smýšlení svých zakladatelů, ale především proto, že kvalita a chuť čokolády je pro ně to nejdůležitější. Ať už jsou pro vás etické a ekologické aspekty potravin důležité nebo ne, na Ajale je skvělé, že výsledkem je skvělá výběrová čokoláda, která chutná vždy podle toho, z jaké farmy nebo sezóny pocházejí použité kakaové boby. A to je něco, co vám běžná čokoláda prostě nenabídne. 

Čokoládové boby

Čokoládové boby

Vítězství pro Ajalu

Ajala je komerční firma, která svou výrobou směřuje ke generování přiměřeného zisku, není to charitativní projekt. Vždy je v centru jejích snah nejlepší možná výběrová čokoláda a všechno dělají pro to, aby byla pro zákazníka tak neodolatelná, že prostě neodejde ke konkurenci. Důležité ale je, že Ajala chce část ze svého zisku vracet farmářům v pěstitelských zemích. „Ve spolupráci s ekvádorským zpracovatelem Serviem Pachardem bychom se v budoucnu rádi věnovali i edukaci v pěstitelských zemích, aby farmáři pochopili, že se jim kvalita a šetrnost vyplatí víc než kvantita. Už nyní investujeme přímo v Ekvádoru do zpracovatelské infrastruktury a v budoucnu bychom chtěli být těmi, kdo ukáže farmářům, jak se mohou mít lépe,” dodává na závěr Filip Teplý.

AJALA

AJALA

Vítězství pro farmáře

Ajala nakupuje kakaové boby za několikanásobně vyšší ceny než je výkupní cena klasického průmyslového kakaa. Jeho ceny jsou totiž obvykle nastavené tak, aby se farmáři sotva uživili a Ajala je považuje často za vyděračské. „Naše výkupní cena je ale podmíněná kvalitou kakaa. Vykupujeme jen výběrové kakao, na jehož pěstování nebyly použité žádné pesticidy ani jiné chemické látky,  které bylo sklizené na vrcholu zralosti a jehož chuť je pestrá. To je něco, co drtivá většina pěstitelů kakaa vůbec neřeší. V této oblasti je proto motivujeme ke správné péči o kakao právě vyššími výkupními cenami,” vysvětluje Filip Teplý důvod, proč je super sáhnout po Ajale. Výběrové kakao navíc nejlépe roste ve stínu vysokých stromů, takže jeho pěstováním se rozšiřuje a navrací do oblastí deštný les. Z podpory producentů výběrového kakaa tak profituje i životní prostředí.

 triple WIN - trojí vítězství

triple WIN - trojí vítězství

Kokosové novinky bez mléka a lecizinu

Nyní navíc čokoládová manufaktura přichází se dvěma novinkami na poli výběrové čokolády, které budou chutnat obzvlášť příznivcům mléčných čokolád. Obě novinky jsou, vyráběné přímo z výběrových kakaových bobů a sušené šťávy z cukrové třtiny. K tomu do nich Ajala vůbec poprvé přidala kokos a sušené kokosové mléko, které čokoládu dělají smetanově hladkou bez použití mléka nebo přidání lecitinu (ty jinak zjemňují většinu průmyslových čokolád). Milovníci mléčných čokolád i třeba vegani si teď mohou v Ajale vybrat hned ze dvou „mléčných” čokolád. Na výběr je čistě kokosová (jmenuje se kokosový krém) a exotická a la piňa coláda (kokos a ananas).

Čokoládová manufaktura Ajala

Čokoládová manufaktura Ajala

Více informací na: www.ajala.cz.

Manufaktura Ajala Brno

Manufaktura Ajala Brno