FJÄLLRÄVEN: nové partnerství s modní značkou AcneStudios

Poprvé v historii své existence navazuje Fjällräven partnerství se značkou módního oblečení. V rámci této spolupráce představí značka Acne Studios kolekci oblečení a batohů inspirovanou tradičními modely z dílny Fjällräven, kterou chce vzdát hold švédskému výrobci outdoorového vybavení. Značky si dokonce vyměnily fonty log, čímž pro svou spolupráci vytvořily zcela nový branding. Je to gesto vzájemného ocenění partnerů, kteří sdílí svou „švédskost“ se zbytkem světa. Kolekce bude uvedena do prodeje již 6. září 2018! 

Expedition print

Expedition print

Na první pohled jsou tyto dvě značky velmi odlišné. AcneStudiosse mnohem více zaměřuje na umělecký dojem a vytváří modely k běžnému nošení. Fjällräven naopak s velkou vášní navrhuje funkční a odolné kousky, které přímo vyzývají k výpravě do divočiny vstříc novým zážitkům v přírodě. AcneStudios a Fjällräven mají ale i mnoho společného. Přestože jde o globální značky, z jejich tvorby je cítit silné pouto k rodnému Švédsku. Obě jsou také neústupné v otázce detailů, na nichž si dávají velmi záležet.

Kånken messenger

Kånken messenger

Když nás z AcneStudios oslovili, byli jsme velmi poctěni, zároveň nás ale přepadla zvědavost, protože jsme nikdy na ničem podobném nepracovali. Naším cílem bylo vytvořit unikátní kolekci, v níž propojíme nadčasovou funkčnost Fjällrävens uměleckým přístupem AcneStudios a dáme tak vzniknout něčemu zcela novému,“ říká Henrik Andersson, HeadofInnovation and Design značky Fjällräven.

Kånken tarpaulin

Kånken tarpaulin

Výsledkem je kolekce plná modelů, které v sobě mísí design nejznámějších kousků Fjällräven spolu s jedinečnou osobitostí značky Acne Studios. Nové detaily, jako je lemování z nepravé kožešiny a reflexní značky na bundě Expedition Down Jacket nebo starorůžový pruh zdobící modrou dámskou parku, dávají klasickému designu svěží nádech. Kapsy se zvětšily a barvy typické pro Fjällräven, stejně jako technické materiály, byly použity poněkud hravějším způsobem.

Anorak

Anorak

Ikonický Kånken, který spatřil světlo světa přesně před 40 lety, se dočkal hned tří proměn. První představuje moderní podobu legendárního batohu, druhá varianta se dá v mžiku proměnit v tašku přes rameno a třetí novinkou je Mini Kånkenclutch. Dalšími součástmi kolekce jsou například trička s potiskem s horskými motivy, outdoorové čepice v pestrých barvách či maskáčové spacáky.

Kanken sunflower

Kanken sunflower

Více informací na: www.acnestudios.com, www.fjallraven.com.