PORSCHE: nové Porsche Macan vstupuje na evropský trh

Nový Macan slaví premiéru na autosalonu v Paříži s hospodárným přeplňovaným dvoulitrovým zážehovým čtyřválcem, který disponuje novou geometrií spalovacích prostorů a filtrem pevných částic. Modernizovaná jednotka nabízí nejvyšší výkon 180 kW (245 k) a maximální točivý moment 370 N.m. Kompaktní SUV s tímto motorem a sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou PDK zrychlí z nuly na 100 km/h za 6,7 sekundy a dosáhne nejvyšší rychlosti 225 km/h. Spotřeba paliva činí 8,1 l/100 km v kombinovaném cyklu EU (viz poznámka). Mezi nejnápadnější změny po rozsáhlé modernizaci v oblastech designu, komfortu, konektivity a jízdní dynamiky patří trojrozměrně tvarovaný světelný pás LED na zádi a nový, kompletně síťově propojený informační a zábavní systém Porsche Communication Management s 10,9“ dotykovým displejem v interiéru. Nový Macan je vystaven v evropské premiéře na autosalonu Mondial de l'Automobile v Paříži.

PORSCHE: Mecan

PORSCHE: Mecan

Nově nastavený podvozek pro ještě harmoničtější jízdní vlastnosti

Klíčovou kompetencí modelu Macan zůstává jízdní dynamika. Modernizovaný podvozek nabízí ještě vyšší úroveň radosti z jízdy a komfortu. Také nový Macan má na přední a zadní nápravě pneumatiky různých rozměrů, jak je pro sportovní vozy typické. Díky tomu lze optimálně využívat přednosti inteligentně řízeného pohonu všech kol Porsche Traction Management (PTM). Nově vyvinuté pneumatiky s vylepšenými provozními vlastnostmi umožňují ještě vyšší příčnou dynamiku. Kola mohou mít průměr ráfku od sériově dodávaných 18“ až do 21“ v případě výbavy na přání.

MECAN

MECAN

Ještě ostřejší design se světlomety LED a novými barvami

Nový Macan má trojrozměrně tvarovaný pás zadních svítilen LED ve stylu DNA designu značky Porsche. Identitu značky kromě toho odrážejí také brzdové svítilny ve čtyřbodovém designu. V nově tvarovaných předních světlometech nalézá nyní uplatnění technika LED již v sériové výbavě. Na přání dodávaný systém Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus) adaptivně mění rozložení světla. Příď modelu Macan byla detailně přepracována a nyní působí ještě širším dojmem. Díky novým barvám karoserie, jako jsou odstíny „metalický lak zelená Mamba“, „metalický lak stříbrná Dolomit“, „modrá Miami“ a „Křída“, si mohou zákazníci model Macan individualizovat v ještě větším rozsahu než dosud.

Mecan: interiér

Mecan: interiér

Kompletní konektivita

Porsche Connect Plus a navigační systém s připojením k internetu v sériové výbavě Macan rozšiřuje díky novému systému Porsche Communication Management (PCM) možnosti digitálního světa Porsche. Dotykový displej s rozlišením Full HD má nyní úhlopříčku 10,9 palce místo dosavadních 7,2“. Uživatelskou plochu lze stejně jako u modelů Panamera a Cayenne individuálně uspořádat prostřednictvím předem definovaných dlaždic. Nový systém, zahrnující v sériové výbavě kompletní konektivitu, nabízí navigační funkci s připojením k internetu, přípravu pro montáž mobilního telefonu, dvě rozhraní pro funkce audiosystému a inteligentní hlasové ovládání. Vozy Macan jsou sériově vybaveny rovněž systémem Porsche Connect Plus včetně telefonního modulu LTE s kartou SIM, hotspotu WLAN a mnoha služeb Porsche Connect. Hlavní roli přitom hraje mimo jiné připojení ke „cloudu Here“, využívané pro navigační funkce. Řidič tak má kdykoli k dispozici aktuální data z internetu pro rychlý výpočet trasy. Aplikace Porsche Connect App a Porsche Car Connect App umožňují řidiči komunikovat se svým vozem Macan prostřednictvím chytrého telefonu. Nová aplikace Offroad Precision App navíc dokáže zdokumentovat a analyzovat ještě emocionálnější zážitky z terénní jízdy s vozem Macan.

Nový MECAN

Nový MECAN

Nové prvky výbavy na přání

Je libo sportovní volant GT, ionizátor vzduchu či  asistent pro jízdu v dopravní koloně? Pro nový Macan je k dispozici rozšířená nabídka zdokonalených asistenčních systémů. V interiéru navazuje symbolické spojení s modelem 911 na přání dodávaný sportovní volant GT. Novinkou v modelu Macan je také volič jízdních režimů, integrovaný do volantu, včetně tlačítka Sport Response Button, jež je součástí na přání dodávaného paketu Sport Chrono. Nový asistent pro jízdu v dopravní koloně na základě adaptivního tempomatu umožňuje komfortnější a klidnější jízdu rychlostí až 60 km/h. Systém částečně automatizované jízdy dokáže nejen zrychlovat a brzdit, ale v zácpě nebo v popojíždějící dopravě podporuje řidiče také při řízení. Porsche rozšířilo seznam prvků komfortní výbavy na přání mimo jiné o vyhřívané sklo čelního okna a ionizátor vzduchu, který vylepšuje kvalitu vzduchu v interiéru společně se sériově dodávaným filtrem jemných prachových částic. 

PORSCHE MECAN

PORSCHE MECAN

Nový Macan s rozšířenou sériovou výbavou lze již objednávat

Zákazníci mohou nový model Macan již objednávat. Kompaktní SUV, vyráběné v závodě Porsche v Lipsku, stojí v Německu od 58 763 EUR včetně daně z přidané hodnoty a specifické výbavy. Sériová výbava byla rozšířena mimo jiné o přední světlomety LED, alarm včetně sledování vnitřního prostoru a nový systém PCM s připojením k internetu pro navigační funkce a službami Connect Plus.
 

Infografika: Mecan

Infografika: Mecan

Více informací na: www.porsche.cz