HENNESSY: ikonický koňak v limitované edici od designéra Marca Newsona, který musíte mít!

Hennessy, korunovační klenot skupiny LVMH, představuje limitovanou edici
koňaku X.O roku 2018 od světoznámého designéra Marca Newsona. Jedná se o variaci dnes již ikonického tvaru karafy známé po celém světě. Tento tvar zvýrazňuje dokonalý blend koňaku namíchaný a nezměněný od roku 1870. Limitovaná edice roku 2018 Hennessy X.O je již třetím projektem spolupráce Marca Newsona se značkou Hennessy. V roce 2015 navrhl nápadný dekantér pro koňak Jamese Hennessyho, který je k dispozici výhradně ve vybraných destinacích cestovního ruchu. O rok později navrhl limitovanou edici dekantéru, které dominovaly tradiční dekorativní motivy značky – hrozny a listy vinné révy.

Hennessy X.O by Marc Newson

Hennessy X.O by Marc Newson

Pro tuto limitovanou edici Hennessy X.O použil Marc Newson jemně zlatavou barvu doplňující harmonický celek. Láhev je zjednodušená variace ikonického tvaru karafy, se zcela novým designem. Jakmile si byl Marc Newson jist tvarem láhve, rozhodl se ji ozvláštnit rýhovaným reliéfem. Tyto reliéfní pruhy jsou možná nejodvážnější konstrukční prvky, které kdy byly začleněny do dekorativního dekantéru Hennessy X.O. O nové láhvi Hennessy X.O Marc Newson říká: "Pro mě platí, že přímé linie zdůrazňují sílu ikonického tvaru dekantéru Hennessy X.O, když zachycují světlo a zintenzivňují tak zážitek ze směsi – barvu a smyslové vlastnosti."

Hennessy X.O: ikonický koňak

Hennessy X.O: ikonický koňak

Hennessy X.O x Marc Newson - Limited Edition

U láhve Hennessy X.O Marc Newson a Hennessy dosáhl itaké moderní prezentace dárkové krabičky. Marc Newson navrhl průhlednou dárkovou krabičku z transparentního plastu. Návrh vnějšího obalu dokonale kopíruje pokrokově vypadající láhev Hennessy X.O. Jeho čistý, ergonomický tvar je tvarován v odolném plastu, který je využíván mimo jiné pro lahvičky od parfémů.

Hennessy X.O: Limited Edition

Hennessy X.O: Limited Edition

Na českém trhu se Hennessy X.O v limitované edici od Marca Newsona prodává od 5400 Kč.

 

Marc Newson

Marc Newson

Více informací na: www.hennessy.com