LOUIS XIII.: Nápoj, který jeho tvůrce nikdy neokusí

Koňak, mnoho let stařený vinný destilát z přísně vymezené francouzské oblasti Cognac představoval exkluzivní záležitost už v době napoleonských válek a byl oblíbeným nápojem na všech královských dvorech. Jeho výroba se řídí přísnými pravidly, jako jsou předepsané odrůdy hroznů, délka zrání i typ dřeva pro výrobu sudů. K věhlasu koňaku přispěli ti nejlepší z výrobců, jejichž jména se v průběhu staletí stala symbolem vrcholné úrovně.

Louis XIII.

Louis XIII.

Mezi ně neodmyslitelně patří Rémy Martin. Legendární rodinná firma spatřila světlo světa již v roce 1724 – zanedlouho tedy oslaví třísté narozeniny – a dnes se řadí mezi vůbec největší výrobce koňaku. Mezi znalci je Rémy Martin proslulý zejména nekompromisním přístupem ke kvalitě. Pro všechny své koňaky používá výhradně hrozny z nejprestižnějších oblastí nacházejících se přímo v srdci regionu Cognac - Grande Champagne a Petite Champagne, souhrnně nazývaných Fine Champagne.

Louis XIII.

Louis XIII.

Koňak LOUIS XIII. si mohou jeho milovníci mohou vychutnat již od roku 1874. LOUIS XIII. představuje směs neuvěřitelného počtu až 1 200 vinných destilátů(francouzsky nazývaných eau-de-vie – tedy v překladu „voda života“)zrajících dlouhé desítky let ve vzácných,  100-150 let starých sudech z limousinského dubu.

Louis XIII.

Louis XIII.

Málokterý profesionál čelí tak paradoxnímu údělu jako sklepmistr značky LOUIS XIII. V dnešní době, kde Baptiste Loiseau, současný sklepmistr Rémy Martin vybírá eau-de-vie pro budoucí koňak Louis XIII., ví, že kvůli mimořádně dlouhému zrání nikdy konečný výsledek své práce neochutná.

Louis XIII.

Louis XIII.

LOUIS XIII. se prodává v křišťálových dekantérech ruční výroby a cena odpovídá výjimečnosti obsahu. Prostřednictvím tohoto nápoje se můžete dotknout dávno minulých dob a vychutnat hloubku chuti, jakou vám nenabídne žádný jiný destilát světa.

Louis XIII.

Louis XIII.